Niedoparki

Niedoparki zajmują się skakaniem na jednej nodze, robieniem kawałów, śpiewaniem śmiesznych piosenek, a kiedy indziej wymyślaniem niebezpiecznych zabaw. Są wśród nich również tacy, którzy należą do gangów, organizują skarpetkowe porwania i żądają okupów. Jedno można powiedzieć na pewno –w ich życiu nie ma miejsca na nudę. To dziarskie, pełne humoru, energii i pomysłów stworzenia, które zamieszkują szczeliny między książkami, szuflady, dna szaf i różne inne zakamarki. Są stałymi bywalcami ludzkich mieszkań – również Twojego. Niech nie dziwią Cię zatem ginące skarpetki, zwłaszcza te z naturalnych włókien – zapewne są już na dnie żołądka Hihlika lub Ramzesa albo jakiegoś innego stwora z niedparkowej ferajny. Gdy już zabierają skarpetkę, to tylko jedną z pary, bo wtedy jest o wiele weselej i zabawniej.

Film jest ekranizacją książki pod tym samym tytułem autorstwa Pavla Šruta i Galiny Miklínovej, którzy od ponad dziesięciu lat tworzą zgrany duet pisarsko-ilustratorski.
Na ich wspólnym koncie książek dla dzieci jest już osiem pozycji, z których najpopularniejszą są Niedoparki  oraz ich kontynuacja Niedoparki powracają.

Chorwacja / Republika Czeska / Słowacja, 2016, 83 min

Reżyseria: Galina Miklínová

Wersja językowa: Dubbing

Kategoria wiekowa: 6+

Animacja

Rezerwacja zamknięta.
Zapraszamy na inne filmy!