O festiwalu


Kilka słów o festiwalu Młode Kino

Pora na filmowy świat dzieci i młodzieży w Toruniu!

Już 29 listopada rusza druga edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży. MŁODE KINO. To pierwszy taki festiwal na mapie wydarzeń kulturalnych w Toruniu.
Przed nami trzy dni odkrywania i poznawania świata poprzez filmy, warsztaty i spotkania.
MŁODE KINO jest festiwalem dla młodego widza, którego chcemy zabrać w długą i piękną podróż, jaką jest kino.

Maluchowo
Przygotowaliśmy ofertę dla maluchów, tak, by zachęcić je do wychodzenia do kina i pokazać, że obok tabletów i telewizji istnieje świat o wiele piękniejszy do poznawania bajkowych opowieści.

Panorama Młodego Kina
Co roku powstaje wiele pięknych filmów dla dzieci i młodzieży. Lwia część jednak nie trafia do naszych kin, umyka powszechnej uwadze, gdyż są to filmy niekomercyjne, pozostające najczęściej jedynie w obiegu międzynarodowych festiwali. W tym paśmie zebraliśmy dla Was najciekawsze tytuły ostatnich lat, na które warto zwrócić uwagę, a które opowiadają o niezmiernie istotnych sprawach w sposób zabawny, ciepły, wzruszający i przede wszystkim mądry.

Spotkanie z dubbingiem
Niektóre bajkowe głosy znamy na pamięć, wystarczy wspomnieć: Króla Juliana, Kaczora Donalda, Scooby Doo, Shreka czy jego kolegę Osła, Elsę i wiele innych. O dubbingu mało się mówi, a odgrywa on kluczową rolę w budowaniu postaci na ekranie, szczególnie tej animowanej, dziecięcej. Stąd w ramach tegorocznej edycji naszego wydarzenia ponownie odkryjemy przed naszymi widzami tajniki dubbingu filmowego.

Więcej szczegółów dotyczących tegorocznego programu już wkrótce!

Drodzy Dorośli,
podane przez nas rekomendacje wiekowe stanowią wypadkową zarówno naszej wiedzy filmowej, jak i tej życiowej, bo też jesteśmy rodzicami. Przy tytułach wskazaliśmy dolną granicę wieku, która według nas jest najlepsza do udziału w danym seansie.
Będziemy wdzięczni za wszelkie Wasze opinie i sugestie w tej kwestii, tak by wypracować wspólnie w przyszłości jak najlepszy system działania w tym zakresie.
Decyzja ostateczna oczywiście należy do Was – Rodziców i Opiekunów dzieci, bo to Wy znacie najlepiej ich wrażliwość.

Zapraszamy wszystkich do budowania z nami wspólnej wyjatkowej przestrzeni filmowej dla dzieci i młodzieży w naszym mieście!
Organizatorzy